​پس از ۱۵ سال‌ فعالیت در حوزه معماری داخلی‌ و طراحی داخلی‌ فقط یک مسأله ذهن ما را درگیر خود می‌کرد و آن این بود:
آیا طراحان و معماران ما تفاوت بین این دو رشته را میدانند؟ تا چه حد میتوانند در سطوح آکادمیک و کار حرفه‌ای با یکدیگر و دیگر کشور‌ها رقابت کنند؟
این دغدغه ما را بر آن داشت تا پلی میان دانش بروز طراحی‌ داخلی‌ و علاقمندان به این رشته باشیم. این دو شاخه را که برای سالها از میان رشته‌های اکادمیک دانشگاهی حذف شده بودند در مرکز تخصصی طراحی داخلی‌ به صورت اکادمیک و منطبق با متد آموزشی برترین انیستیتو‌های هوش طراحی در دنیا به تمام علاقمندان ارائه دهیم. نبودن نظام طراحان داخلی‌ و صدور گواهینامه مهندسی‌ طراحی داخلی‌ برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باعث شد تا اصول نقشه کشی‌ تخصصی اجرای طراحی داخلی‌ را منطبق با استاندارد های انجمن طراحان بین المللی و انجمن طراحان داخلی‌ آمریکا آموزش دهیم تا خلاقیت طراحان به شکل اصولی و دقیق به نقشه‌های قابل اجرا تبدیل شوند.
هم اکنون، مرکز تخصصی طراحی داخلی‌ در تهران صاحب اولین کرسی آموزش تخصصی طراحی داخلی‌ میباشد و هر سال، به آموزش جدیدترین متد‌های طراحی و همچنین تولید محصولات آموزشی و کمک آموزشی در همین زمینه فعالیت می‌کند. کتابخانه متریال مرکز اولین کتاب‌خانه‌ تخصصی کامل و بروز در حوزه تعلیم معماری داخلی‌ و طراحی داخلی در کشور است.
در حال حاضر، شیوا پوریوسف ریاست مرکز طراحی داخلی‌ را بر عهده دارد. 

مرکز تخصصی طراحی داخلی‌ بستری برای آموزش دانش میان رشته‌ای است و از این لنز به تعلیم و تربیت طراحان، کادر متخصص و به روز نگه‌داشتن مربیان، کارشناسان و مدیران برای عرضه خدمات بهتر می‌پردازد. هدف ما تشکیل یک میدان پژوهشی است که در آن دانش آموختگان دانشگاه‌های مطرح دنیا در کنار دانش آموختگان داخل کشور و شرکت کنندگان در دوره‌های آموزش عالی‌ به تبادل افکار و یاد گیری از یکدیگر در جهت ارتقا دانش طراحی میان رشته‌ای است. بخش دیگری از فعالیت‌ها در حوزه شناسایی و پرورش استعدادهای طراحی و پرورش خلاقیت نوجوانان تازه فارغ التحصیل، در چند بخش تخصصی همانند کارگاه رنگ و بافت، بخش آموزش تکنیک‌ نرم افزارها ترکیب سبک ها و... دنبال می‌شود.
در مرکز تخصصی طراحی‌ داخلی‌ اساتید بین المللی و فارغ التحصیلان برترین دانشگاه‌های دنیا به آموزش علاقمندان و همچنین پرورش مدرسین و دانش آموختگان جهت تعلیم و تربیت نسل جدیدی از طراحان میپردازند تا این چرخه ی پایدار و پویا همواره به روز باشد.

فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی ​​​​​​​

درباره ما​​​​​​​


در سال ۲۰۱۷، پس از بیش از یک دهه تحصیل، تدریس و کار در انگلستان و آمریکا برای مدت کوتاهی‌ به تهران برگشتم. استودیو موقتی را بر پا کردم تا در آن مدت کوتاه چند پروژه را به پایان برسانم. روزی که برای استخدام نیرو از میان فارغ التحصیلان جوان در حوضه معماری داخلی‌ مصاحبه کردم متوجه شدم که با پایه ای‌ترین مباحث تخصصی در این حوضه بیگانه هستند.
از این رو، شروع به تعلیم نیرو‌های تازه وارد کردم و آنها را در روند کارها بصورت مستقیم قرار دادم. اشتیاق بی‌ اندازه و نیاز به یادگیری در آنها باعث شد تعلیم و آموزش را ادامه بدهم و امروز این مرکز به بیش از چند صد نفر دانش آموخته که هر یک امضای منحصر بفرد خود را پیدا کرده ا‌ند و در مسیر حرفه ایشان در حرکت هستند افتخار می‌کند.

شیوا پوریوسف​​​​​​​
​​​​​​​
محقق و استراتژیست محیط اداری
عضو انجمن طراحان داخلی آمریکا و انجمن بین المللی طراحی داخلی
عضو ارشد انجمن معماران آمریکا​​​​​

یادداشت

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید